Full Team Placings 2017

     TEAM SCORES

                                                         

THE TASSIE FOURSOMES 2017

RESULTS

1 St. Leonards Susan Slater, Claudia Beasley, Susan Grant & Elizabeth Alexander 97
2 Millfield A Becky Dean, Melissa McMahon, Jemima Gregson & Julia Burton 95
3 Cheltenham A Jane Evans, Charlotte Clarke, Libby Klugman & Pippa Lyons 93
4 Northwood College Suzy Dawes, Liz Pendered, Delia Perry & Helen Lees 90
5 Queenswood Jo Romsey, Karen Ellam, Rosemary Lockwood & Kate Eckett 88
6= Wycombe Abbey Penny Cullis, Penny Kent, Kate Rowe & Hilary Wynter 87
6= Ancaster House Stephanie Parry, Susan Ladenburg, Susie Griston & Hilary Whittle 87
6=Millfield B Sandie Meacher, Jane Downes, Liz McKay & Jane Kemp 87
9 Cheltenham B Liz MacDonald, Meredith Christopher, Nicky Alexander & Elizabeth Holbrook 84
10= Marlborough Katie Naylor, Pippa Lark, Charlotte Hempel & Sally Leslie 83
Queen Anne’s Caversham Moira Morgan, Fiona Anderson, Sue Slater & Sally Parrish 83
12= Tudor Rose, Berk’stead
Fiona Welborn, Jackie Kershaw, Liz Selfe & Lynn Williams 81
St. Felix Gilda Buckwell, Rachael Goldsmith, Vicky Wheeler & Tessa Summers 81
14= St. George’s, Edinburgh
Jane Turton, Jane Somerset, Joanna Giddins & Lorna Pearce 79
Lady Eleanor Holles Judy Kendall, Jane Chase-Gardener, Alison Cox & Claire Byrd 79
Haberdashers’ Aske’s Jenny Ross, Sally Ferguson-Jones, Jill Carlisle & Rachel Frank 79
Luckley House Robyn Duncan, Bridget Millingsmith, Nikki Weeks & Susanne Holdship 79
18 Sherborne Rachel Trotman, Susie King, Ali Aldred & Mary Troughton 78
19 James Allen’s A Sabrina Duncan, Angela Darby, Janet Alldred & Rox Dhand 77
20= Roedean A Sarah Waugh, Phoebe Dawes, Jayne Almond & Liz Watson 75
Roedean B Lucy Jackson, Gill Steele, Vicky Costain & Linda Dalling 75
22 Royal Naval School Pauline Crosthwaite, Dawn Roads, Caroline Scallon & Sally McAlister 73
23 St. Helen’s Kimberly Cleminson, Wendy Drurt, Annan Covey & Rosemary Ducat 70
24= Holy Cross Convent Nicky Ewart, Clare Stephens, Katrina Davies & Amanda McCallum 66
James Allen’s B Dawn Elliot, Gillie Litterick, Sally Cameron & Liz Jones 66
26 Queen Ethelburga’s Sue Dennis, Diana Morris, Carolyn Kirk & Fiona Roger 65
27 Battle Abbey Pauline Senior, Diana Caulfeild-Stoker, Jenny Ellis & Jean Leigh-Smith 63
28= Benenden Carol Pettman, Barbara Hicks, Ann Snelling & Joanna Greenstreet 62
Lowther College Chris Sills, Linda Fairclough, Ann Morgan & Mal Hope-Mason 62
     

PRIZE WINNERS

BEST GROSS Blue/Red SCRATCH CUP Millfield A/1 Becky Dean & Melissa McMahon 118 gr
BEST GROSS Red/Blue PETHICK DONKEYS
Millfield A/2
Jemima Gregson & Julia Barton 119 gr

Best 27 Blue/Red
  Cheltenham A/1 Jane Evans & Charlotte Clarke 53

Best 27 Red/Blue
 
Luckley House 2
Nikki Weeks & Susanne Holdship 54
Best Blue Morning   Millfield B/1 Sandie Meacher & Jane Downes 35
Best Red Morning   Ancaster House 2 Susie Griston & Hilary Whittle 33
Best Blue 9 Afternoon   Wycombe Abbey 2 Kate Rowe & Hilary Wynter 20
Best Red 9 Afternoon   Northwood 1 Susie Dawes & Liz Pendered 18

 

 

                                               

 

                                   

                                               

 

                                   

 

                                               

 

                                                           

 

www.thetassiefoursomes.co.uk